Artykuły ratanowe i wiklinowe do pokoju dziecięcego

Jesteś miłośniczką przedmiotów naturalnych, oryginalnych, ręcznie robionych, z duszą i polotem? W takim razie wyroby wiklinowe i rattanowe koniecznie powinny znaleźć się w Twoim domu. Ponieważ naturalne materiały są bardzo charakterystyczne, wątpliwości co do sposobu ich umieszczenia w aranżacji domu są uzasadnione. Dlatego dzisiaj podpowiemy Ci, z czym najlepiej łączyć rattan i wiklinę… w pokoju dziecięcym! Świetnie sprawdzają się bowiem w królestwie każdego malucha.

Kosze wiklinowe i rattanowe w pokoju dziecka

Jako rodzice, choć byśmy wychodzili z siebie, to nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad bałaganem w pokojach naszych dzieci. Porozrzucane klocki na podłodze, lalki usadzone w przypadkowych miejscach czy zgraja kurzących się pluszaków to zupełnie normalne zjawiska. Sposobem na poradzenie sobie z nimi są kosze na zabawki. Nie tylko stworzą miejsce do przechowywania, ale też mogą być ozdobą pokoju.

Z czym wiklina i rattan wyglądają najlepiej?

Ponieważ są to materiały w 100% naturalne, to najlepiej prezentują się w towarzystwie innych naturalnych materiałów. Takich jak drewno w różnych odcieniach, len, wełna, bambus, bawełna. Ich piękno wydobywa również naturalna zieleń kwiatów, choć w pokoju dziecka raczej ich nie umieszczamy.

Doskonale współgrają z kolorem białym, odbijając się na jego tle, ale nie tworząc rażącego kontrastu. Dlatego sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim, gdzie biel i drewno wiodą prym. Rattanowe i wiklinowe kosze na zabawki oraz akcesoria pięknie komponują się również z pastelowymi kolorami: odcieniami błękitu, różu, miętowej zieleni czy liliowego fioletu, które to mogą znaleźć się w dziecięcym pokoju, tworząc przytulną atmosferę. Aby pokój dziecka nie był zbyt przytłaczający, zrezygnuj ze zbyt wielu tekstur, wzorów i kolorów; pozostań przy bieli i jednym wybranym pastelowym kolorze. Jeśli chodzi o wzory, polecamy na przykład delikatne, cienkie paski lub subtelne kropki (na przykład na jasnej tapecie).

Naturalne dekoracje to must-have w stylu boho, dlatego też jeśli chcesz urządzić pokój dziecka w tym stylu, to koniecznie umieść tam wiklinowy lub rattanowy kosz na zabawki. Gwarantujemy, że efekt będzie zachwycający!