Czym jest rękodzieło i dlaczego zdobyło taką popularność – dekoracje i dodatki

W obecnych czasach masowej produkcji wszystkiego, co się da, oryginalność zaczęła być bardziej doceniana przez miłośników tego, co piękne. Rzeczy, które “mają duszę”, a w ich stworzenie zostało włożone serce, spotykają się z uznaniem. Wielu z nas zaczęło nareszcie doceniać talent drzemiący w ludzkich rękach. W dobie digitalizacji naszego świata wcale nie chcemy, by całkowicie zastąpiły nas maszyny i żeby każdy posiadał to samo, był taki sam. Podkreślamy naszą indywidualność. Szukamy alternatyw dla niszczącego naszego środowisko plastiku, chcemy zrobić ukłon w stronę natury. Dlatego w ostatnich latach rękodzieło stało się bardziej wartościowe niż to, co markowe, masowe, z popularnym logo.

Czym jest rękodzieło?

To wszystko, co powstało bez zastosowania maszyn, poza rządzącym światem przemysłem. To dzieło człowieka, to przedmioty zaprojektowane i zrobione własnoręcznie. Do dyspozycji kreatorów są jedynie proste narzędzia. Bardzo często dzieła mają wysokie walory artystyczne. Są odzwierciedleniem kreatywnej wizji artysty lub rzemieślnika. Wyrobami rękodzielniczymi może być tak naprawdę wszystko; zarówno przedmioty bardzo funkcjonalne, jak i przedmioty, które pełnią jedynie funkcję dekoracyjną. Biżuteria, ubrania, elementy wyposażenia domu, obrazy, a nawet zabawki – lista może być naprawdę długa.

Dekoracje i dodatki do pokoju dziecka

Jako rodzice chcemy dawać dzieciom to, co najlepsze – to oczywiste. Dzisiaj, rodzice świadomi otaczającego ich świata, chcą uchronić swoje pociechy przed wszechobecnym plastikiem. Chcą, by ich dzieci były wyjątkowe, więc tworzą dla nich przyjazne otoczenie. Dlatego w ich pokoikach coraz częściej możemy znaleźć ręcznie robione dekoracje i dodatki, wykonane z naturalnych materiałów. Znajdziesz je również w ofercie Boho Lilu Studio, gdzie pracujemy na wiklinie, rattanie, bawełnie klasy premium. Tworzymy wiklinowe kosze na zabawki, nietuzinkowe poduszki i pościele, urzekające dekoracje, jakich nie znajdziesz w innych sklepach. Styl boho, inspirowany naturą, jest nam najbliższy – czy i Ty dasz mu się oczarować? Zajrzyj do naszej oferty i przekonaj się.