Pomponowe szaleństwo – kolorowa dekoracja DIY

Szybkie i proste DIY, które odmieni każde wnętrze, a na pewno dziecięcy pokój. Kto z nas nie lubi drobnych, kolorowych , pluszowych pomponów, które są tak urocze i wdzięczne , że nie da się przejść obok nich obojętnie. Dzieci je uwielbiają!

 

Chyba nie istnieje łatwiejsze DIY niż to. Sprawdzcie sami! Będzie to świetny wstęp do kolejnych projektów, które zrobicie sami. Może samo tworzenie nie zajmuje dużo czasu, ale wymaga cierpliwości przy robieniu kolejnych pomoponów, bo jeśli chcemy otrzymać  ciekawy efekt, to jednak trochę pomponów potrzebujemy.   W między czasie można  posłuchać ciekawego podcastu, albo ulubionej muzyki. A więc zabieramy się do pracy!!!

Potrzebne materiały:

– włóczka

– 2-3 gałęzie

– nożyczki

– kawałek kartonika 5 cmx5 cm , na który będziemy nawlekać włóczkę

Sposób wykonania:

Aby otrzymać małego grubaska, czytaj – pompon o gęstym splocie, należ nawinąć włóczkę, wiele, wiele razy – ja to zrobiłam 150 razy! Tak, tak…to nie żart, ale nie martwcie się, szybko leci 😉 tylko się nie poddawajcie…bo nie będzie efektu. Jak już nawlekliście włóczkę na kartonik, należy bardzo ostrożnie wyjąć tekturkę ze środka.

Po czym związać  włóczkę na środku, dość mocno, kawałkiem sznurka. Teraz bierzemy nożyczki i tniemy włóczkę w poprzek, aby powstały frędzelki.Na pewno wyjdzie nie równo i wcale nie będzie przypominało to kulki, ale nic nie szkodzi, bo to my nadamy teraz ksztatł naszym pomponom. Sami zobaczcie, ile musiałam obciąć włóczki, aby powstał  zgrabny pomponik.

Zdecydowałam się, że zrobię 12 pomponów, myślę, że to dobra ilość, aby otrzymać fajny, widoczny efekt końcowy. Teraz tylko przywiązać wszystkie pompony do gałązek obciąć sznureczki i  cieszyć się Pomponowym drzewkiem. Moją dekorację postawiłam na komodzie w pokoju dzieci, idealnie wpasowała sie w pudrowy róż na ścianie.

Może zainspirowałam Cię do stworzenia podobnejdekoracji, jeśli tak to pochwal się swoją twórczością. Oznacz mnie na Instagramie specjalnym hashtagiem #boholilustudio, abym mogła Cię odnaleźć. Uwielbiam oglądać prace, które wykonali moi czytelnicy!
Masz ochotę stworzyć podobną dekorację?