Świąteczne dekoracje z pomarańczy – stworzysz je w 5 minut

Święta tuż, tuż…choć za oknem nie ma typowo zimowej atmosfery, to w wielu domach rozpoczyna się ten wyjątkowy czas, który bardzo lubię… oczywiście mam na myśli strojenie naszych wnętrz na Boże Narodzenie. Czasem ciężko w to uwierzyć, że to już ten moment. Czas tak szybo leci, że nie zauważmy, że za 2 tygodnie Wigilia. Mam dla Was rozwiązanie! 10 mega prostych i szybkich pomysłów na dekoracje świąteczne i co najlepsze wszystkie z wykorzystaniem pomarańczy. Ozdoby są z materiałów naturalnych, tanie, szybkie do zrobienia, nie kupujemy niepotrzebnych plastikowych dodatków, nasz dom pachnie cytrusami oraz gałązkami świerku i…są nawet trochę w stylu boho;)

1. Rustykalna girlanda z plasterków pomarańczy.

Przypominają mi witraże, albo  okragle lizaki, z dziecięcych lat , kiedy już tak mocno wylizało się lizaka że stawał się przeźroczysty.

Żródło : Rustic garland, eatsy.com

2. Girlanda z szyszkami

Ta dekoracja jest nieco „bogatsza”, bo użyto tutaj dodatkowo szyszek oraz lasek cynamonu. Wszystko w zgodzie z naturą bez zbędnego plastiku. To co lubię.

Źródło: camillestyles.com

3. Wianuszek z pomarańczy

Jeśli nie macie takiej obręczy wystarczy wziąć stary druciany wieszak, łatwo się prostuje. Dodać kilka pomarańczy i świeżych gałązek i viola.

 

Źródło:@laurenmooden www.pinterest.pl

 

4.Zawieszki na choinkę

Co tu dużo mówić, suszona pomarańcza, laska cynamony i chyba…liść laurowy. Efekt cudowny

Źródło: harrisfarm.com.au